Olejki eteryczne Etja – idealny dodatek do kąpieli

Jednym z najprzyjemniejszych działań dla relaksu jest kąpiel w ciepłej wodzie. Sama woda to jednak może być za mało, by doskonale odprężyć. Potrzebny jest jakiś dodatek. Mogą nim być firmy Etja olejki eteryczne. To lepszy pomysł niż dodanie płynów do kąpieli. Olejek jest w stu procentach naturalny.

Relaks dzięki kąpieli z olejkami Etja

Dzięki olejkom kąpiel staje się przyjemniejsza i bardziej odprężająca. Różnorodność olejków pozwala przygotować sobie taką, na jaką ma się największą ochotę. Można dodać olejek sandałowy, jeśli lubi się klimaty orientalne. Z różanym ma się zapewnione wrażenie luksusu. Wspaniałe do kąpieli są także Etji olejki z drzew iglastych np. sosnowy, świerkowy czy jodłowy. Przecież to, co najbardziej podoba się w spacerach po lesie, to także rozchodzące się w powietrzu aromaty. By czuć było zapach przy kąpieli, do wanny daje się od 10 do 15 kropli naturalnego olejku eterycznego.

Jaki olejek eteryczny do kąpieli?

Zawsze kąpiel z olejkami zapewnia przyjemność i relaks. Można jednak oczekiwać od niej jeszcze czegoś. Różne inne właściwości kąpieli zyskuje się, jeśli wybierze się odpowiednie Etja olejki naturalne. Kąpiel może:

  • dawać poczucie orzeźwienia (olejki cytrynowy, grejpfrutowy),
  • poprawiać humor (pomarańczowy),
  • likwidować napięcie nerwowe (lawendowy, melisowy),
  • pielęgnować skórę (z drzewa herbacianego, cytrynowy, lawendowy).

Olejki dla pielęgnacji skóry wybiera się, biorąc pod uwagę jej rodzaj. Korzyści ze stosowania olejków jest więcej niż tu wymienione. Z olejków korzysta się w medycynie naturalnej. Stosuje się je na różne sposoby. Wiele dobroczynnych właściwości mogą zapewnić one w czasie kąpieli.

Jeden olejek do kąpieli czy więcej?

Do kąpieli można dodać jeden olejek. Można także dodać ich więcej. Na początku takiego testowania ciekawych połączeń zapachowych najlepiej poprzestać na połączeniu dwóch różnych. Łącznie dodaje się ich do 15 kropli, a w jakich proporcjach, to już zależy od gustu. Warto wypróbować połączenia olejków miętowego z cytrynowym, cytrynowego z eukaliptusowym czy cynamonowego z pomarańczowym. Różne olejki naturalne Etja w jednej kąpieli to ciekawsze doznania dla zmysłów.

Tak wiele jest zapachów, które się lubi. Jeśli jakiś z nich zapewni się sobie w czasie kąpieli, to staje się ona o wiele przyjemniejsza. Jednak sposób, w jaki zapewnia się ten kontakt z zapachem, też ma znaczenie. Najlepsze są produkty naturalne jak olejki eteryczne Etja. Stosowanie ich w czasie kąpieli może zapewnić i inne korzyści niż tylko relaks i miłe doznania. Jednak i te powody dla ich stosowania są bardzo ważne, bo nie da się przecenić znaczenia głębokiego relaksu dla psychiki i zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *